Rästipajat

Yhteisten aineiden rästipajat

  • Työelämässä toimiminen 26.4. – 24.5. maanantaisin 13 – 16 / Liisa Heikinheimo ilmoittaudu liisa.heikinheimo@edu.hel.fi
  • Englanti 4.3. – 6.5. torstaisin klo 9 – 12 / Cecilia Therman ilmoittaudu cecilia.therman@edu.hel.fi
  • Äidinkieli 19.4. – 31.5. maanantaisin 8:30 – 11 / Linda Saarimäki pyydä ohjeet linda.saarimaki@edu.hel.fi
  • Äidinkieli 28.5. perjantaina 8:30 – 11 / Linda Saarimäki pyydä ohjeet linda.saarimaki@edu.hel.fi
  • Yrittäjyys 11.5, 18.5, 25.5, 1.6. klo 9-12 / Kirsi Mero ilmoittaudu kirsi.mero@edu.hel.fi

Kesäkuun opetus ja rästipajat

  • Animate, After Effects, Wix, WordPress  31.5. – 2.6. klo 8:30 – 14 (ti 8:30 – 11:30) / Siiri Räihä luokka 319
  • Yrittäjyyspaja 2.6. ja 9.6. klo 9 – 12 / Kirsi Mero Liity kokoukseen napsauttamalla tätä
  • Kestävä kehitys 1osp 3.6 ja 5.6. klo 12 – 16, 11.6. klo 8:30 – 11:30 / Jaana Kuikka pyydä ohjeet jaana.kuikka@edu.hel.fi
  • Taide ja kulttuuri 3osp yto valinnainen 4.6. klo 13 – 17, 10.6. klo 15 – 17, 17.6. klo 14 – 17 / Jaana Kuikka pyydä ohjeet jaana.kuikka@edu.hel.fi
  • Äidinkieli S2 4. – 10.6. klo 8:30 – 11:30 / Linda Saarimäki Klinikka 312 (LÄHI) ja pyydä ohjeet linda.saarimaki@edu.hel.fi (ETÄ)
  • Matematiikka, fysiikka, kemia 7. – 11.6. klo 9 – 15 / Kaisa Haapoja luokka 319 (LÄHI) ja pyydä ohjeet kirjautumiseen (ETÄ)
  • Työelämässä toimiminen 1 osp 7.6.-11.6. klo 12:00-15:00 / Kirsi Jääskeläinen pyydä ohjeet kirsi.jaaskelainen@edu.hel.fi 
  • Yhteiskunnassa ja kansalaisena toimiminen 2 osp 7.6.-18.6. klo 8:30-11:30 pyydä ohjeet kirsi.jaaskelainen@edu.hel.fi
  • Ruotsi 7. – 10.6. joko klo 8:30 – 11 tai 12- 15 / Heli Romppanen  pyydä ohjeet heli.romppanen@edu.hel.fi
  • Adobe Animate 7. – 18.6. klo 9:30 – 16 / Anton Karikoski ota yhteyttä anton.karikoski@edu.hel.fi
  • Podcastin tekeminen 3osp yto valinnainen 7. – 8.6. ja 14. – 15. 6. klo 9 – 14 / Ari Salonen ota yhteyttä. ari.salonen@edu.hel.fi
  • Video, editointi ja striimaus 9. – 11. 6. klo 9 – 14 / Ari Salonen ota yhteyttä ari.salonen@edu.hel.fi

Rästinäytöt

  • 28.5. klo 12-16 
  • 4.6. klo 12-16 

Ammattiaineiden rästipajat

  • Erityisopettajan tukipajat jatkuvat maaliskuussa normaalisti keskiviikkoisin klo 9-15 (Klinikka). Muista ilmoittautua etukäteen (tekstiviesti/sähköposti/Wilma)! Huom. ammatillisten tehtävien lisäksi on mahdollisuus saada apua ja ohjausta myös YTO-tehtävissä. Erityisopettaja Anna Muurimäki, puh. 040 334 5821
  • Valokuvauksen opettajat tarjoavat opetusta joka maanantai klo 12-15 tila 516. Pajaan saa tulla tekemään rästejä tai sovitusti valokuvaukseen liittyviä tutkinnonosia. Apua saa valokuvaukseen, studiotyöskentelyyn ja kuvankäsittelyyn. Pajaan ei tarvitse ilmoittautua etukäteen.